ČTS

Protenis

ITF

ATP

Wimbledon

Roland Garros

Australian Open

Stránky v rekonstrukci


Tyto stránky jsou v rekonstrukci. Aktuální informace naleznete na našem facebooku.

!!!POZOR!!!


Ve dnech 7.-8.4. se bourají od 8:00hod haly. Účast všech členů (popř. rodinný příslušník) je povinná! V případě neúčasti hrozí pokuta 1000,-Kč.

Jarní soustředění


Tradiční tenisové soustředění ve středisku Hutisko-Solanec. Ve dnech 10.-15.4.2018 pojedeme na soustředění, kde kromě běhání a zlepšování fyzické kondice, zažijeme i spoustu zábavy. Pojedeme na bazén, zajdeme si na výšlap a v sobotu večer bude diskotéka. Celý týden budeme soutěžit o odměny. 
Cena pro členy orlovského klubu 1.500,-
Cena pro ostatní členy jiných klubů: 2.100,- 
Zaplatit u pana Haška do 31.3.2018

Provoz tenisových hal přes Vánoce


 • 24.12. - 8-14 hod.
 • 25.12. - ZAVŘENO
 • 26.12. - 8-14 hod.
 • 31.12. - 8-14 hod.
 • 1.1.2018 - ZAVŘENO

Karolína Kubáňová a její umístění na světovém žebříčku WTA

Turnaj Dospělých ve Frýdlantu


Ve dnech 16.-17.12.2017 se ve Frýdlantu nad Ostravicí uskutečnil turnaj dospělých kat. "B". Na turnaj přijelo 26 mužů. Našim hráčům se dařilo ve čtyřhře. Jakub Kadora s Vojtou Podzemným se probojovali až do finále, kde nestačili na dvojici Vala-Rola a prohráli 6:3,6:4. Očekávat nějaké prize-money jako cenu, bylo zbytečné. Hráči dostali propisku a pohár, což je na turnaj dospělých kat. "B" opravdu nezvyklé. Ale hrajeme to pro radost kluci, nebo ne?


Gratulujeme !!!

Zlatý Kanár 2017


Dne 15.12.2017 se v Přerově uskutečnil Zlatý kanár - vyhlášení nejlepších tenistů za uplynulý rok. Karolína Kubáňová byla oceněna v kategorii Kanáří naděje. Šlo o noblesní večer, který si všichni užili.


Gratulujeme !

Napsali o nás

V klubovně přibyl tento automat na vodu (pouze studenou), kterou můžete čerpat.


Vyhlášení nejlepších tenistů z okresu Karviná


Dne 6.12.2017 se na zámečku v Havířově uskutečnilo vyhlášení nejlepších tenistů / tenistek do 18 let pro okres Karviná za rok 2017. Z našich hráčů byli oceněni: Daniel Jendřejek, Dominik Kubatko, Karolína Kubáňová a Vojtěch Podzemný.


Pozor!!


Ve dnech 16.-18.12. se koná turnaj dorostu. Všechny plánované hodiny se ruší.Děkujeme za pochopení !

Karolína Kubáňová a Egyptské turnaje ITF


Karolína Kubáňová se v listopadu zúčastnila 6 turnajů ITF v Egyptě s dotacemi 15.000 dolarů. 4 turnaje byly v Sharm El Sheikh, poslední dva v Káhiře. A jak si naše hráčka vedla? Jelikož s turnajemi ITF nemá moc zkušeností, nenasbírala do teď žádné body. Na všech turnajích tudíž hrála kvalifikaci. 5x se dostala do hlavní soutěže, pouze jednou prohrála ve finále kvalifikace. Uprostřed svého turnajového maratonu vyhrála kolo na turnaji v Sharm EL Sheikh. Na turnajích v Káhiře se Karolíně dařilo nejvíce. Na prvním turnaji vyhrála dvě kola. Ve třetím kole nestačila na srbskou hráčku Marinkovic a prohrála 6:4,6:0. Poslední závěrečný turnaj své tour zakončila vítězstvím v prvním kole. Ve čtyřhře se do hlavní soutěže dostala spolu s Lindou Ševčíkovou (CZE) pouze na turnaji v Káhiře, kde společně uhrály jedno kolo proti srbsko-americké dvojici.
Karolína si připsala do světového ženského žebříčku WTA body jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře.


Gratulujeme !

Severomoravský tým na juniorském Davis Cupu!


Juniorského Davis Cupu se za severomoravský kraj zúčastnili 3 hráči, z toho hráč TK Slavia Orlová - David Šimeček. Tým se překvapivě umístil na 2. místě, když ve finále prohrál s týmem z Prahy.


Gratulujeme !!!

Mikuláš


V pondělí 4.12. 2017 nás na kondici navštívil Mikuláš se svými pomocníky. A nepřišel s prázdnou 😊 každému za nějakou písničku nebo básničku nadělil sladkosti a drobné předměty.


Starší žáci ve Vřesině


Dva naši hráči se na začátku prosince zúčastnili turnaje starších žáků ve Vřesině. Denis Bill uhrál jedno kolo a Dominik Kubatko skončil na třetím místě. Dominik v semifinále nestačil na Marka Ichnovského a prohrál 7:5,6:4. Denis Bill hrál čtyřhru s Michalem Olšou. Probojovali se do druhého kola výhrou nad dvojicí Beneš-Kuřitka. V druhém kole nestačili na dvojici Cienciala – Bako. Dominik Kubatko hrál soutěž dvojic s Filipem Kremserem. Skončili v semifinále na raketách Matyáše Lankočího a Radka Barniaka. Dominik si odvezl dvě třetí místa.


Gratulujeme

XII. Tenisový ples


Tenisový klub Slavia Orlová zve členy, příznivce a přátele tenisového klubu na XII. reprezentační tenisový ples V PÁTEK 9.2.2018, který se uskuteční v kulturním domě DOLNÍ LUTYNĚ. K poslechu i tanci nám bude hrát skupina JOKER.


 • CENA: 650,- Kč
 • Vstupenky k prodeji u p. Haška od 1.12.2017

Srdečně zve výbor tenisového klubu

Druhé místo ve dvouhře na MČR a mistryně ČR ve čtyřhře


Nikola Tomanová se v listopadu zúčastnila Mistrovství ČR v Milovicích. Postup turnajem neměla vůbec jednoduchý. Po třech vyhraných třísetových bitvách, kde zápasy trvaly i více než tři hodiny, a jednom dvousetovém, se probojovala až do finále. V souboji o první místo se utkala s Pernilou Mendesovou. Od vítězství dělil Nikolu jediný balón, avšak Pernila zahrála v důležitých momentech lepší úder. Nikola prohrála 7:5,2:6,7:5. I po velké únavě a vyčerpání hrála Nikola skvělý a úctyhodný tenis.

Ve čtyřhře nedaly Nikola s Kristýnou Hrabalovou žádné dvojici šanci. Byť některé zápasy byly hodně těsné, Nikola s Kristýnou si udržely pozici nejvýše bodované dvojice a staly se (opět) mistryněmi ČR. Ve finále porazily dvojici Jarošová - Svobodová, se kterou mimochodem prohrály v semifinále na letním MČR.


Moc gratulujeme !

Turnaj dospělých v Havířově


Hned několik našich hráčů odehrálo na konci listopadu turnaj dospělých v Havířově Šumbarku. Daniel Bugel uhrál jedno kolo, rovněž jako Tomáš Hrachovec. Tomášovi k vítězství scházely dva míče. Jakub Kadora kraloval celému turnaji. Ve finále porazil Davida Kovaříka 6:1, 4:6, 10:6. Čtyřhru ovládla dvojice Vojtěch Zoubek a Vojtěch Podzemný (TK Slavia Orlová). V souboji o první místo porazili dvojici Kadora – Boháč 7:5,6:4. Orlovský trenér Martin Tajdus hrál pouze doubla, ve kterém skončil se svým partnerem Andrejem Wawrzyczkem na třetím místě. Nestačili na právě zmiňovanou dvojici Kadora-Boháč.


Všem jmenovaným gratulujeme !


S hlubokým zármutkem v srdcích oznamujeme, že dne 13.11.2017 v brzkých ranních hodinách nás navždy opustil předseda tenisového klubu, Evžen Szuster.Čest jeho památce


Průběh prací na schodechVylepšujeme klubovnu fotografiemi


Karolína KubáňováMezi tenisovými nadějemi byla zmíněna i Karolína Kubáňová:

Článek najdete v odkaze zdeSlavnostní setkání zlatých olympioniků u hejtmana MSK


Domink Kubatko vybojoval v létě na Olympiádě dětí a mládeže 1.místo ve čtyřhře pro Moravskoslezský kraj.


Jak se trénovalo v roce 2000?Jakub Kadora (tehdy 6let), Martina Hoková (tehdy 5let) a trenér Martin Tajdus:


ZakončeníNa fotky ze zakončení a slavnostního otevření ORANŽOVÉHO HŘIŠTĚ se můžete podívat v galerii.Slavnostní otevření ORANŽOVÉHO HŘIŠTĚ


Jak probíhaly práce na ORANŽOVÉM HŘIŠTI?

ORANŽOVÉ HŘIŠTĚDne 7.10. v 10:30 hod. slavnostně otevřeme oranžové hřiště, na které přispěla částkou Nadace ČEZ.


Facebook / Instagram


Sledujte nás také na facebooku zde a na instagramu zde


Zakončení sezóny


Srdečně zveme všechny členy a příznivce klubu na každoroční zakončení sezóny. Dne 7.10.2017 od 10 hod. Přijďte s námi oslavit úspěchy i neúspěchy a celou sezónu 2017 zakončit. Vyhlašujeme soutěž o nejlepší buchtu, tatínci přibalí něco do batůžku.
Pro děti je připravena tombola, proto přijďte včas! K dispozici budou kurty, pro děti budou odpoledne připraveny balíčky se sladkostmi a drobnostmi. Doporučujeme přijít pěšky, nebo si odvoz zajistit. Děti, přijďte v klubových tričkách, jinak nedostanete balíček!!! A všichni dobrou náladu povinně s sebou.


Přijďte se pobavit a odreagovat!

Stavění hal


O víkendu 21.-22.10.2017 se od 8:00 staví haly. Účast všech členů (popř. rodinný příslušník) je povinná! V případě neúčasti hrozí pokuta 1000,-Kč. Kdo ze závažných důvodu nemůže o víkendu přijít, může přijít v průběhu týdne pomoci s přípravou na stavbu hal.

INFO PRO ÚČASTNÍKY SOUSTŘEDĚNÍ


Sraz: 26.9.2017 v 15:20 hod na parkovišti u stadionu

 • Odjezd: 26.9.2017 v 15:30 hod
 • Příjezd: 1.10.2017 okolo 11:00-11:30 hod.


Vzít s sebou: Tenisové rakety, ŠVIHADLO, PLAVKY, teplé oblečení (i rukavice a čepici!!!), sportovní obuv (i do tělocvičny), kapesné (v případě nějakého výletu a další kapesné na zvážení rodičů). VELKOU IGELITOVOU TAŠKU, PLÁŠTĚNKU NEBO DEŠTNÍK, průkaz pojišťovny, pálky na stolní tenis (kdo má, může vzít s sebou)


!!!!!! POZOR !!!!!!!


Od pondělí 11.9. se budou v areálu tenisového klubu opravovat venkovní schody. Příjezd na kurty na parkoviště nad budovou bude zakázán!!! Rovněž tak i příchod. Použijte, prosím, spodní bránu (vstup od zimního stadionu). Předpokládaná doba oprav bude 5 týdnů.


Děkujeme za pochopení!

Propozice turnaje o pohár starosty


Propozice turnaje O pohár starosty města Orlové najdete zde.


Ukázka jarního soustředění 2016Ukázka jarního soustředění 2016:


Tradiční tenisové soustředění!!


Pojeďte s námi do malebné vesničky Hutisko-Solanec, hotel Euro ve dnech 26.9.-1.10.2017. Zažijete spoustu legrace, ale také dřiny. Mimo jiné půjdeme na bazén, na výšlap, poslední večer bude diskotéka. Po večeři hrajeme různé hry, pořádáme turnaj v kámen - nůžky - papír, turnaj v kostkách a mnoho dalšího. Přes den zlepšujeme kondici, koordinaci, postřeh a posilujeme. Jelikož je 28.9.2017 svátek, děti budou ve škole chybět pouze ve středu (popř. v pátek, pokud nedostanou ředitelské volno). Odjíždí se v úterý 26.9.2017 odpoledne. Cena 2.000,- Kč. Zaplatit u p. Haška.


Vítězný turnaj v Přerově


Jakub Kadora nenašel přemožitele ve dvouhře na turnaji dospělých v Přerově. Ve dnech 9.-12.9.2017 měl turnaj "B" jasného vítěze. Ve finále si Jakub poradil s Holišem 7:6,6:1 a stal se vítězem.


Gratulujeme !

Neporazitelná Karolína Kubáňová


Další vítězství si připisuje Karolína Kubáňová z turnaje v Přerově. Turnaj dospělých proběhl ve dnech 9.-12.9.2017 a Karolína nenašla přemožitelku. V semifinále ve vyrovnaném souboji porazila Lindu Noskovou 5:7,6:1,6:4. Ve finále si poradila s Hanou Pektorovou 7:6,6:2. Ve čtyřhře spojila síly si Rozálii Dohnalovou a společně ovládly soutěž dvojic. V souboji o první místo zvítězily nad dvojicí Kmošková-Odlévaková


Gratulujeme !

Tomáš Hrachovec jednoznačně ovládl turnaj dorostu v Opavě


Ve dnech 9.-11.9.2017 proběhl turnaj dorostu, kterému jasně kraloval Tomáš Hrachovec. Ve finále si hravě poradil s Galuškou 6:1,6:3. Čtyřhry se Tomáš nezúčastnil.


Gratulujeme !

Vítězství na mezinárodním turnaji


Titul ve čtyřhře z mezinárodního turnaje ITF v Praze na začátku září přivezla domů Nikola Tomanová společně s Kristýnou Hrabalovou !! Bez ztráty setu se probojovaly až k titulu. Ve finále si poradily s dvojicí Detiuc (MDA) – Marková (CZE).Moc gratulujeme !

David Šimeček – 2. místo ve dvouhře


David Šimeček – 2. místo ve dvouhře na turnaji v Olomouci ve dnech 4. - 9. 9. 2017.


Gratulujeme !

Dvakrát třetí Jakub Kadora


Na turnaji dospělých "A" první víkend v září konaný v Brně, skončil Jakub Kadora na třetím místě. Z 48 hráčů se probojoval až do semifinále, kde nestačil na Štěpána Holiše a prohrál ve třech setech 6:4,2:6,1:6.
Ve čtyřhře hrál s Stanislavem Nebojsou. V souboji o druhé místo skončili na raketách dvojice Rola-Vala a v těsném souboji prohráli rovněž ve třech setech. Jakub si odvezl dvě třetí místa.


Gratulujeme !

.

Karolína Kubáňová s Honzou Haškem a mladými tenisovými nadějemi

Domácí turnaj starších žáků


Turnaje starších žáků se zúčastnilo 27 hráčů. Dominik Kubatko se probojoval až do finále, kde nestačil na Matěje Foldynu a prohrál 6:3,6:3. Ve čtyřhře spolu s Honzou Ciencialou vybojovali krásné druhé místo. Skončili na raketách dvojice Foldyna - Vons. Turnaje starších žákyň se zúčastnilo pouze 8 hráček. Terezie Tokařová skončila na třetím místě, když nestačila na Natálii Cinkovou, celkovou vítězku turnaje. Čtyřhra se nekonala z důvodu nízkého počtu přihlášených dvojic.


Gratulujeme všem zmiňovaným!

Turnaj ITF v Říčanech


Nikola Tomanová se na přelomu srpna a září zúčastnila turnaje ITF s dotací $15.000 v Říčanech. Po úspěšném zvládnutí kvalifikace se probojovala do hlavní soutěže. Tam překonala svou smůlu na mezinárodních turnajích a vyhrála jedno kolo. Pak ale po velkém boji nestačila na Vendulu Žovincovou, byť Nikola hrála výborný tenis. Každopádně si připsala body do světového žebříčku. Nyní čekají Nikolu po sobě hned dva turnaje v Praze a na konci září turnaj v Brně. Budeme ji držet palce, ať se ji daří!

Na její rozhovor po prvním kole se můžete podívat zde:Starší žáci v Ostravě


Poslední prázdninový víkend se Dominik Kubatko zúčastnil turnaje v Ostravě - Baníku. V souboji o druhé místo nestačil na Daniela Vašenku a prohrál 6:1,6:2. Ve čtyřhře spojil síly s Honzou Ciencialou. Průběh turnaje dvojic vypadal podobně. V semifinále Dominik s Honzou prohráli s dvojicí Vašenka - Čáňo 6:4,6:2. Dominik si odvezl dvě třetí místa.


Gratulujeme !

Dominik Kubatko vyhrál turnaj v Opavě


Turnaj starších žáků se konal 12.-14.8.2017 v Opavě. Dominik Kubatko se probojoval do finále po výhře nad Kremserem 6:3,6:0. V souboji o první místo mu soupeř - Matěj Foldyna utkání po 2 gamech vzdal. V soutěži dvojic stačilo Dominikovi spolu s Matějem Vavrečkou vyhrát pouze jeden zápas. Tím se probojovali do semifinále. Následující dva zápasy jim soupeři vzdali, a tak bez odehrání jednoho míče se stali vítězi. Dominik si odvezl dvě první místa.


Gratulujeme !

Terezie Schirmerová


3.místo dorostenek na turnaji v Ostravě ve dnech 19.-22.8.2017


Gratulujeme !

Jakub Kadora kraloval turnaji v Opavě


Jakub Kadora udržel pozici nasazené jedničky a na turnaji dospělých v Opavě ve dnech 19.-21.8.2017 zvítězil. Ve dvouhře si ve finále poradil s Danielem FIlem ve třech setech 6:0,5:7,6:3. V soutěži dvojic společně s Danielem Boháčem ovládli i tuto kategorii. V souboji o první místo porazili sourozence Filovy 6:3,6:1. Jakub si odvezl dvě první místa.


Gratulujeme !

Tomáš Hrachovec ovládl turnaj v Ostravě


Tomáš Hrachovec nenašel přemožitele na turnaji dorostu v Ostravě – Baníku. Turnaj se konal ve dnech 19.-21.8.2017. V každém jediném zápase neztratil více než 2 gamy a všem soupeřům navíc v zápase nadělil kanára (6:0). Ve finále si poradil s Marcelem Holešem 6:0,6:2. Ve čtyřhře spojil síly s Davidem Zeithamelem a společně vyhráli i soutěž dvojic. V souboji o první místo porazili dvojici Botur – Rodák 6:4,7:6.


Gratulujeme !

Vítězství v Jablonci nad Nisou!


Mistryně republiky ve dvouhře Karolína Kubáňová nezahálí, a hned po mistrovství ČR odjela na turnaj dorostu do Jablonce nad Nisou kat. A. Na tomto turnaji nenašla ve dvouhře přemožitelku a zvítězila. Bez ztráty jediného setu ovládla celý turnaj. Ve finále smetla hladce za 50 minut Danielu jelínkovou 6:1,6:0.


Gratulujeme !

Mladá fronta DNES a článek s Karolínou Kubáňovou ze dne 25.8.2017!


Karolína Kubáňová se stala mistryní ČR dospělých ve dvouhře


Letní mistrovství ČR dospělých konané tradičně v Ostravě mělo překvapivého vítěze. Karolína Kubáňová, teprve 16letá slečna hrající za TK Slavii Orlovou nastoupila jako nenasazená hráčka a ovládla celý turnaj. Pouze se ztrátou jediného setu, který ji v prvním kole vzala Dagmar Dudláková, zvládla vyhrát celý turnaj. V souboji o semifinále porazila nejvýše bodovanou hráčku Karolínu Stuchlou 7:5,6:0. Ve finále si poradila s Terezou Polanskou 6:4,7:6(5). Tereza Polanská se dostala do finále přes Nikolu Tomanovou (TK Slavia Orlová). Nikola Tomanová skončila na třetím místě jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. V turnaji dvojic nestačily Nikola s Kristýnou Hrabalovou na budoucí vítězky turnaje, dvojici Jarošová – Svobodová.

A jak tento turnaj hodnotí sama Karolína??
Mým nejtěžším zápasem bylo hned první kolo proti Dudlákové. Musela jsem si zvykat na jiné míče, soupeřka hrála nepředvídatelnou hru a velice dobře ji četla. Důležitý byl pro mě rozhodčí, jelikož jsem se nemusela soustředit na sledování a hlášení autů, a mohla se naplno věnovat své hře. V druhém kole jsem hrála proti Slívové. Tento zápas se vyvíjel úplně jinak. Soupeřka hrála hodně krátkých míčů a poměrně často nabíhala na síť. Musela jsem hodně makat. V důležitých momentech jsem si to podržela a dovedlo mě to k vítězství. Třetí zápas jsem hrála se Stuchlou, první nasazenou. Na kurt jsem šla s tím, že nemám co ztratit. Vyhrála jsem první set 7:5 a ve druhém setu jsem dala několik es a dobrých returnů. Druhý set jsem vyhrála 6:0. Ve čtvrtek jsem hrála s Novotnou. V minulosti jsem ji porazila a šla jsem na kurt s tím, že by to i tentokrát mohlo vyjít. A taky že jo, směje se Karolína. Hrála jsem svůj nejlepší tenis a za 60 min jsem měla dohráno. Finále jsem hrála proti Polanské. Nastupovala jsem na kurt nervózní, protože se na mě přijelo podívat spousta diváků. Bez fanoušků bych to určitě nezvládla tak dobře, jelikož mě podporovali a hnali ku předu téměř po každém vyhraném míči. Byl to dobrý turnaj. Vyměňovali nám míče po 11 a 13 odehraných gamů, od prvních kol jsme měli rozhodčí a od čtvrtfinále sběrače. Vládla tady dobrá atmosféra. Mým největším zážitkem bylo předávání cen. Byla tam spousta fotografů a dost diváků. Myslím, že nás dokonce natáčela i televize, říká s úsměvem Karolína. Doufám, že se na tento turnaj dostanu i příští rok. Mým cílem na tomto turnaji bylo si zahrát. Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že celé mistrovství ČR vyhraji, vysmála bych se mu. Překvapila jsem sama sebe a jsem neskutečně šťastná. Karolína Kubáňová se v zimě stala mistryní ČR v dorostu ve dvouhře a vicemistryní ve čtyřhře. Nyní je rovněž mistryní ČR dospělých. Snem Karolíny je se dostat na Wimbledon. Budeme ji držet palce, aby šla vstříc svému snu a dosáhla na něj.
Rozhovor s Karolínou po vyhraném finále:
Nikola Tomanová


3. místo jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře na MČR dospělých!


Gratulujeme !

Domácí turnaj dorostu


O víkendu ve dnech 12.-13.8.2017 se odehrál turnaj dorostu "C". Z našich hráčů se umístil na třetím místě Radim Urban, který nestačil na Vojtěcha Zoubka a prohrál 6:3,7:5. Vojtěch zvítězil v celém turnaji. Ve finále si poradil s nejvýše bodovaným hráčem turnaje Patrikem Pavelkou 6:4,2:6,6:2. Ve čtyřhře se ve finále proti sobě utkaly dvojice Pavelka - Zoubek a Urban - Rodák. První zmiňovaná dvojice vyhrála 6:3,6:4.


Gratulujeme !

Pardubická juniorka - 2.místo ve čtyřhře


Karolína Kubáňová se zúčastnila Pardubické juniorky (MČR dorostu). Ve dvouhře se probojovala do druhého kola. Ve čtyřhře se umístila na krásném druhém místě!! Ve finále spolu se svou herní partnerkou Rozálii Dohnalovou nestačily na dvojici Hájková - Laboutková a prohrály 6:4,7:5.


Gratulujeme ke krásnému umístění !

Domácí turnaj dorostu "B"


Na přelomu července a srpna se u nás uskutečnil turnaj dorostu "B". Celkem přijelo 36 hráčů, kteří bojovali nejen se svými soupeři, ale také s velkým vedrem a křečemi. Ve finále se proti sobě utkali Roman Filo a Jan Marančák. Honza vyhrál 6:4,6:4. Čtyřhru ovládla dvojice Vojtěch Zoubek a Vojtěch Podzemný (TK Slavia Orlová). Bez ztráty setu se probojovali do finále, kde si poradili s první nasazenou dvojicí Filo - Pavelka 6:4,6:3.


Gratulujeme !

Smutné oznámení


Oznamujeme všem přátelům a příznivcům tenisového klubu, že nás na vždy opustila naše andulka - Pepíček. Zpříjemňoval nám dny tenisu jak slunečné, tak deštivé. Na nějaký čas obýval svou klec spolu se slečnou Andulkou, avšak ta mu pláchla. Děkujeme mu za několik krásných let, které s námi prožil a doufáme, že mu u nás bylo dobře.


Nechť je mu zem lehká

NIKOLA TOMANOVÁ kralovala turnaji ve Dvoře Králové


Svůj snad největší úspěch v ženách – jednotlivcích zaznamenala Nikola Tomanová na přelomu července a srpna ve Dvoře Králové. Bez ztráty jediného setu si došla pro výhru. Nejtěžší soupeřku Adélu Jarošovou smetla 6:2,6:0. Adéla byla po předchozí třísetové bitvě viditelně unavená. Ve finále si Nikola poradila se Sabinou Machalovou 6:2, 6:2. Na tomto turnaji tak první nasazená a tím pádem nejvýše bodovaná hráčka nenašla přemožitelku.

Rozhovor v Krkonošském deníku s Nikolou Tomanovou najdete zde


OPAKOVÁNÍ HISTORIE!!


O dva týdny později na konci července ovládla opět Karolína Kubáňová turnaj v Ostravě – Baníku, tentokráte kat. B. Do souboje o první místo neztratila Karolína v každém zápase více jak 3 gamy. Ve finále na sebe narazily s Rozálii Dohnalovou, se kterou si Karolína poradila ve dvou setech 6:3,6:4. Ve čtyřhře spojila síly znovu s Rozálii Dohnalovou a turnaj ovládly. Udržely pozici nasazených jedniček a bez ztráty setu vyhrály. Ve finále si poradily s dvojicí Pokorná – Koláčková 6:4,6:1.


Gratulujeme !

Turnaj dospělých v Otrokovicích


Jakub Kadora se stal vítězem turnaje dospělých kat. „B“ v Otrokovicích, který proběhl poslední víkend v červenci. Bez ztráty setu se Jakub probojoval až do semifinále, což mu stačilo k úplnému vítězství. Následující dva zápasy mu soupeři vzdali a Jakub se tak bez jediného odehraného míče stal vítězem. Ve čtyřhře spolu s Danielem Boháčem vybojoval druhé místo. Ve finále nestačili na dvojici Nebojsa – Vodák a prohráli 6:1, 6:3.

Nikola Tomanová bojovala ve dvouhře o první místo . Nezvládla roli nasazené jedničky a ve finále skončila na raketě Sabiny Machalové. V souboji prohrála 6:3,6:3. Ve čtyřhře si spravila náladu a spolu s Kristýnou Hrabalovou celý turnaj ovládly. V souboji o první místo porazily sestry Vančurové 7:5,7:5.


Gratulujeme !

Třetí v singlu, druhý v doublu


Jiří Michalík si odvezl třetí místo z turnaje dorostu, který proběhl ve dnech 21.-25.7.2017 v Havířově. V semifinále nestačil na Marcela Holeše a prohrál 6:2,6:3. Ve čtyřhře zvolil jako svého parťáka právě svého přemožitele. Společně s Marcelem vybojovali 2. místo. V souboji o první místo skončili na raketách dvojice Moravec – Myslivec a v těsném souboji prohráli. Od vítězství je dělily dva body.


Gratulujeme !

KAROLÍNA KUBÁŇOVÁ se stala neporazitelnou


Na turnaji dorostu kat. „A“ v Ostravě – Baníku ve dnech 21.-25.7.2017 nenašla Karolína Kubáňová přemožitelku. Z 48 hráček se stala jasnou vítězkou jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Jako druhá nasazená neztratila v soutěži jednotlivců jediný set a ve finále si poradila s Alexandrou Silnou hladce 6:2,6:1. V soutěži dvojic spojila Karolína síly s Rozálii Dohnalovou. Společně nedaly soupeřkám šanci a celý turnaj ovládly. Ve finále si poradily s dvojicí Wojciková – Silná 6:3,6:1.


Gratulujeme !

Tomáš Hrachovec vítězem turnaje dorostu


Turnaj dorostu ve dnech 17.-19.7.2017 ve Valašském Meziříčí vyhrál Tomáš Hrachovec. Ve finále si poradil s nejvýše bodovaným hráčem turnaje, Janem Marančákem hrajícím za Prostějov. Tomáš zvítězil 6:4,7:6(6). Ve čtyřhře spolu s Marianem Holešovským nestačili na dvojici Mikulák – Šustáček a skončili na třetím místě.


Gratulujeme !

Dominik Kubatko ovládl turnaj v Hlučíně


Turnaj starších žáků ovládl s přehledem Dominik Kubatko. Turnaj konaný ve dnech 15.-17.7.2017 v Hlučíně měl jasného vítěze. Dominik bez ztráty setu a jako první nasazený kraloval celému turnaji. Ve finále porazil Filipa Kremsera 6:4,6:4. Filip v souboji o druhé místo porazil našeho orlovského Davida Šimečka 6:1,6:1 a David si odvezl krásné třetí místo.
Dominik spojil síly ve čtyřhře s Filipem Kremserem a ovládl i turnaj dvojic. Společně vybojovali první místo, když ve finále porazili dvojici Wandergurg – Reiský 6:4, 6:2.


Gratulujeme !

Turnaj dospělých v Třinci


Turnaj "B" dospělých v Třinci byl pro naše hráče celkem úspěšný. V mužské kategorii skončil na třetím místě Jakub Kadora, který nestačil na Roberta Rumlera a prohrál 6:3,6:2. Čtyřhru hrál s našim orlovským trenérem Martinem Tajdusem. Jejich cesta do finále byla náročná. Oproti první nasazené dvojici byli lepší o dva míče. V semifinále rovněž o dva balóny zvítězili nad dvojicí Mališ - Filo. V souboji o první místo nestačili na dvojici Skrbek - Vejmelka a k vítězstvím jim scházeli tři body. Prohráli 6:1,3:6,10:7.
V ženské kategorii skončila na druhém místě Karolína Kubáňová, která porazila Kristýnu Hrabalovou ve třech setech. Ve finále skončila na raketě Barbory Miklové. Turnaj dvojic vyhrála Nikola Tomanová, která hrála pouze doubla. Spolu s Kristýnou Hrabalovou, dlouholetou tenisovou partnerkou celý turnaj vyhrály.


Všem zmiňovaným gratulujeme !

Mladší žáci v Ostravě


Turnaj mladších žáků „C“ proběhl v polovině července v Ostravě Porubě. Denis Bill neudržel pozici prvního nasazeného a nejvýše bodovaného hráče. V souboji o první místo skončil na raketě Michala Olši. Michal vyhrál 6:0,7:5. Denis s Michalem společně vytvořili doublový pár a celý turnaj ovládli. Ve finále porazili dvojici složenou z orlovského Šimona Kopla a havířovského Viktora Káni 6:3,6:0.


Gratulujeme !

Vítězství v Havířově na Hillu


Dominik Kubatko se stal neporazitelným na turnaji starších žáků v Havířově, který proběhl v polovině července. Do finále se probojoval se ztrátou pouze 3 gamů. V souboji o první místo porazil ve třech setech Jana Matyáše Dvořáčka 6:3,5:7,6:3.


Gratulujeme !

Neporazitelná Terezie Tokařová!


Na turnaji v Havířově nenašla přemožitelku. Terezie Tokařová uspěla jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. S celkovou ztrátou 4 gamů kralovala celému turnaji ve dvouhře a v jediném setu neztratila více než dva gamy. Ve finále porazila Adélu Týnovou 6:1,6:0. Ve čtyřhře spojila síly právě s Adélou Týnovou a společně jako první nasazené celou soutěž dvojic ovládly. Ve finále porazily dvojici Bojková – Wawrzykova 6:1,6:0.


Gratulujeme !

Domácí turnaj mladších žáků


Na domácí půdě se ve dnech 9.-12.7. odehrál turnaj mladších žáků „B“. Dominik Kubatko se probojoval až do finále, kde nestačil na nejvýše bodovaného hráče Daniela Vašenku a prohrál ve třech setech. Ve čtyřhře skončil Dominik Kubatko spolu se Zdeňkem Korecem na 3. místě. V semifinále nestačili na dvojici Vrtěna – Kremser.


Gratulujeme !

Dorost v Rožnově


Tomáš Hrachovec vybojoval třetí místo na turnaji dorostu v Rožnově pod Radhoštěm, který proběhl ve dnech 8.-10.7.2017. V semifinále a boji o druhé místo nestačil na Matěje Kubína a prohrál ve třech setech. Společně s Holišem obhájili pozici první nasazené a nejvýše bodované dvojice a celý turnaj dvojic vyhráli. V ženské kategorii bojovala o první místo Terezie Schirmerová. Ve finále dvouhry nestačila na Terezu Křenkovou, se kterou prohrála 6:3,6:0. Terka si odvezla krásné druhé místo.


Gratulujeme !

Mladší žáci v Ostravě


Na začátku července se v Ostravě uskutečnil turnaj mladších žáků. Tohoto turnaje se zúčastnilo hned 5 orlovských hráčů. Tomáš Tajdus se utkal s Denisem Billem v semifinále. Do dalšího kola postoupil Tomáš a to vítězstvím 6:2,6:2. Tomáš ve finále nestačil na Jana Klimase a prohrál 6:2,6:2. Odvezl si krásné 2. místo. Denis Bill společně s Tomášem Tajdusem utvořili dvojici ve čtyřhře a vybojovali druhé místo. Ve finále skončili na raketách dvojice Babulík-Klimas.


Gratulujeme !

Nikola Tomanová ovládla čtyřhru v Opavě


Turnaj dospělých „A“ na začátku července ovládla ve čtyřhře Nikola Tomanová se svou dlouholetou tenisovou partnerkou Kristýnou Hrabalovou. Bez ztráty setu kralovaly celému turnaji. Ve finále si poradily s dvojicí Kmošková – Dorrerová výhrou 6:1,6:2.


Gratulujeme !

Olympiáda dětí a mládeže


Dominik Kubatko reprezentoval Moravskoslezský kraj v tenise na Olympiádě dětí a mládeže v Brně. Olympiáda probíhala ve dnech 25.-28.6.2017. Dominik společně s Petrem Vojtěchem vyhráli čtyřhru a získali zlatou olympijskou medaili. Ve finále porazili Olomoucký kraj 6:1,6:3. Tímto vítězstvím přispěli 20body Moravskoslezskému kraji, který nakonec skončil těsně od medaile, na 4. místě. Ve dvouhře Dominik vyhrál jedno kolo. Děkujeme za vzornou reprezentaci a moc gratulujeme!


Družstva


Družstvo dospělých A, bude i příští sezónu hrát 2. ligu. Družstvo složené především z Orlovských odchovanců – Jakuba Kadory, Daniela Bugela, Martina Tajduse, Nikoly Tomanové a pár dalších hráčů – Piotra Matuszewského, Karolíny Kubáňové, Dominiky Hejčové, Martina Šimečka a Vojtěcha Podzemného se s 5 výhrami a 2 porážkami umístilo druhé. První dva víkendy byly bezproblémově vítězné. Třetí víkend v oslabené sestavě proti Valmezu se předpokládalo vítězství, avšak se to nepovedlo podle plánu a družstvo prohrálo 6:3. Následující víkend si spravili hráči náladu výhrou 9:0 s SC Ostravou. Další víkend hráli s Brnem, kde mohli bojovat o postup. Jelikož naši hráči přijeli v oslabené sestavě, prohráli 6:3. Největší drama probíhalo u nás na domácí půdě, kdy za stavu 4:3 nastupovali na čtyřhry. Velká divácká podpora a trošku štěstí pomohlo k celkové výhře 5:4. Poslední víkend v Havířově zakončila Orlová krásným vítězstvím 5:4.

Družstvo babytenisu C bez jediné porážky postoupilo do oblastního přeboru ve složení: Oliver Troják, Tobiáš Barczok, Marek Šandrik, Jiří Hašek, Tomáš Widenka, Štěpán Slavík a Jaroslav Šamulák.


Gratulujeme !

Oblastní přebor dospělých


Mužského turnaje oblastního přeboru se zúčastnili 3 naši hráči. Vojtěch Podzemný se probojoval až do semifinále, kde nestačil na celkového vítěze turnaje Andreje Wawrzyczka a prohrál ve třech setech 6:7,6:1,6:1. V soutěži dvojic bojoval o první místo Jakub Kadora spolu s Danielem Boháčem. K výhře jim stačil jeden balón, avšak tuto situaci nezvládli nejlépe a prohráli v supertiebreaku 14:12 s dvojicí Vala-Kracík. Celkově tedy Jakub s Danielem prohráli 1:6,6:3,14:12 a odvezli si krásné druhé místo. Oblastní přebor žen vyhrála Karolína Kubáňová. Nejen, že je oblastní přebornicí dorostu, stala se také přebornicí dospělých. Ve finále si poradila s Lindou Noskovou ve třech setech 3:6,6:3,6:3. Ve čtyřhře hrála Karolína s Barborou Koláčkovou. Ve finále skončily na raketách dvojice Porubská-Pánová.


Gratulujeme !

Oblastní přebor mladších žáků


Hned 6 našich hráčů se zúčastnilo oblastního přeboru mladších žáků ve dnech 12.-15.5.2017. David Šimeček v souboji o třetí místo prohrál těsně s nejvýše bodovaným hráčem turnajem - Danielem Vašenkou ve třech setech 6:4,6:7(3),7:6(0). Dominik Kubatko v semifinále zápas s Filipem Vaculou po prvním prohraném setu ze zdravotních důvodů vzdal. V soutěži dvojic hrál David Šimeček s Denisem Krakovským. Bez ztráty jediného setu celý turnaj ovládli. Ve finále si poradili s dvojicí Kratochvíl - Vacula stavem 6:4,6:0.


Gratulujeme !

Třetí místo ve dvouhře


Ve volném víkendu mezi družstvy se Vojtěch Podzemný zúčastnil turnaje kat. A ve Zlíně. Z 48 hráčů se ve dvouhře probojoval až do semifinále. Tam nestačil na třetího nasazeného hráče Jiřího Lehečku a prohrál 6:2,7:5. Vojtěch si odvezl krásné třetí místo.


Gratulujeme !

Oblastní přebornice - Kája Kubáňová


12.-15.5.2017 se odehrál Oblastní přebor dorostenek. Karolína Kubáňová kralovala ve své kategorii jak ve dvouhře tak ve čtyřhře. Ve finále soutěže dvojic si hravě poradila s Petrou Kučerovou 6:2,6:3 a stala se vítězkou. Ve čtyřhře spolu s Rozálii Dohnalovou nedali hráčkám šanci, byť finále nebylo jednoduché. Po ztrátě prvního setu však dokázaly zápas otočit a vyhrát. Karolína se stala neporazitelnou na tomto turnaji.


Gratulujeme !

Ohlédnutí za turnajem Decathlon cup


Ve dnech 14. a 15. května proběhl v rámci doprovodného programu Dne města Orlová 6. ročník tenisového turnaje amatérských hráčů ve čtyřhře - Decathlon cup. Turnaje se zúčastnilo celkem 23 dvojic, 14 v mužské čtyřhře a 9 v mixu. Dvojice často tvořili rodinní příslušníci, takže k vidění byly dvojice otce se synem či dcerou, manželé nebo sourozenci. Turnaje se zúčastnili i hráči z okolních obcí - Karviné, Havířova, Rychvaldu, Petřvaldu a Bohumína.
Vítězem v mužské čtyřhře se stal pár Blažej-Heuman, který ve finále porazil pár Kika-Kika. Třetí místo získala dvojice Paloncy-Bernatík a čtvrté místo Serafín-Kocur. Vítězem mixu se stali manželé Sitárovi, kteří ve finále porazili dvojici Uherek-Vágnerová, společně na 3.a 4. místě skončily páry Kubíček-Šimková a Serafín-Chrobáková. Výsledky turnaje jsou k dispozici na www.pocitaceorlova/dccup, fotografie v galerii na www.tenis-orlova.cz.
Poděkování za krásný tenisový víkend zaslouží hlavní sponzor turnaje Decathlon Ostrava a sponzoři turnaje Počítače Orlová s.r.o., Coffee and coctail bar „Jen tak“ a advokátní kancelář JUDr. Petra Kocura.


Gratulujeme !

Smažení vaječiny!!!


27.5.2017 od 15:00 proběhne smažení vaječiny. S sebou dobrou náladu a vejce. (popřípadě něco dalšího do batůžku) Srdečně zve výbor TK :-) Pro připomenutí z předloňské akce se můžete podívat zde


Okresní přebor dorostu


Okresní přebor dorostu se konal 22.-24.4.2017 u nás. Dívek se přeboru zúčastnilo pouze 8, což je minimální počet pro zahájení turnaje. Terezie Schirmerová se stala neporazitelnou. Ovládla turnaj jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. V soutěži jednotlivců vyhrála nad Klárou Bystroňovou 6:2,6:2. Barbora Ranglová skončila na třetím místě. Prohrála právě se zmiňovanou Klárou. Ve čtyřhře hrála Terezie s Barborou Ranglovou. Ve finále porazily dvojici Daníšková – Adamusová 6:4,6:1. Chlapců se zúčastnilo 12. Vítězem se stal Jan Rodák hrající za Karvinou po výhře nad našim Ondrou Haškem. Honza zvítězil 4:6,7:6(5),6:0. Ve čtyřhře se vítěznou stala domácí dvojice ve složení Ondřej Hašek a Radim Urban. V těsném souboji o první místo porazili o dva míče Honzu Rodáka a Jiřího Bolloga 1:6,6:4,10:8.


Gratulujeme !

Okresní přebor mladších žáků


Okresní přebor mladších žáků Karviná se konal v Havířově 22.-24.4.2017. Z našich hráčů lze jistě jmenovat Denise Billa, který uhrál dvě kola a Jirku Mařce, který postoupil do druhého kola. V semifinále se proti sobě utkali Tomáš Tajdus a David Šimeček, oba naši hráči. David Šimeček vyhrál 6:1,6:0. O první místo dále bojoval s Denisem Krakovským. Na tento souboj však nestačil a prohrál 6:2,6:1. David Šimeček hrál čtyřhru spolu s Vojtěchem Velčovským. Jako první nasazená dvojice sice vyhráli, ale neměli cestu k vítězství úplně jednoznačnou. Ve finále zvítězili o tři míče, a to ve třetím setu – tiebreaku. Celkově vyhráli 6:1,4:6,10:7 proti dvojici Lankočí – Olšar. Tomáš Tajdus s Denisem Billem skončili na třetím místě.


Gratulujeme !

Domácí turnaj starších žáků


Ve dnech 25.-27.3.2017 se u nás uskutečnil turnaj starších žáků. Turnaj zaznamenal velké obsazení domácích, a to rovnou 10 chlapců z celkového počtu 22. Dominik Kubatko skončil na 3. místě, kdy kvůli zdravotním potížím musel zápas v semifinále o další postup vzdát. Vítězem turnaje se stal domácí Pavel Kubáň. Ve finále si poradil s Pavlisem 6:3,6:1. David Šimeček spolu s Denisem Krakovským skončili ve čtyřhře na 3. místě. Dominik Kubatko s Pavlem Kubáňem jako dlouholetá sehraná dvojice bojovali v soutěži dvojic o první místo, právě po výhře nad výše zmiňovaným Davidem a Denisem. To se však nepovedlo a prohráli s dvojicí Wojnar – Cienciala 6:1,6:0. Dominik s Pavlem si odvezli ze čtyřhry krásné druhé místo.


Gratulujeme !

Úspěšný turnaj dorostu Na Dolině.


24.-28.3.2017 proběhl turnaj dorostu Na Dolině. Z 32 hráček se Karolína Kubáňová umístila na krásném druhém místě. Ve finále skončila na raketě Sabiny Richtrové, kdy prohrála 6:3,6:1. Do čtyřhry nastoupila s Rozálii Dohnalovou a společnými silami celý turnaj vyhrály. Ve finále si poradily s první nasazenou dvojicí Wojcikovou – Kocí 6:4,6:3.


Gratulujeme !

Druhý v singlu, první v deblu


Tomáš Hrachovec odehrál ve dnech 18.-20.3.2017 turnaj dorostu v Olomouci. V souboji o první místo nestačil na nejvýše bodovaného hráče turnaje Dominika Holiše. Dominik vyhrál 6:3,6:3. Tomáš skončil na druhém místě. Spolu utvořili neporazitelnou dvojici do čtyřhry. Ve finále zdolali pár Navrátil – Častulík 6:2,6:0.


Gratulujeme !

Domácí turnaj mladších žáků


Na začátku března se u nás konal turnaj mladších žáků. Z 32 hráčů bylo 6 našich. Hlavní soutěži přecházela kvalifikace. Dominik Kubatko se probojoval až do semifinále, kde nestačil na vítěze celého turnaje Adama Jecha a prohrál 7:5,6:4. Spolu s Danielem Vašenkou hrál Dominik Kubatko čtyřhru. Ve finále narazili na nejvýše bodovanou dvojici Adama Jecha a Honzu Hrazdila. O vítězích rozhodoval třetí set – tiebreak. Dominik s Danielem prohráli 10:6 a odvezli si krásné druhé místo.


Gratulujeme !

UPOZORNĚNÍ


Upozorňujeme, že ve dnech 25.-26.3.2017 se koná turnaj starších žáků. Všechny plánované hodiny a tréninky se ruší. Zároveň kurty nebudou k dispozici ani pro veřejnost.


Děkujeme za pochopení

BOURÁNÍ HAL!!


Ve dnech 8. - 9.4.2017 v 8:00 hod se bourají tenisové haly.

 • Účast všech členů POVINNÁ!!!! (Popř. rodinný příslušník)


 • Kdo ze závažných důvodů nemůže o víkendu přijít, může přijít 6.4. nebo 7.4. pomoci s přípravou na bourání hal v odpoledních hodinách.

 • Při neúčasti na bourání hal POKUTA 1.000,- Kč

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ!!!!


TK pořádá soustředění ve dnech 11.4. - 16.4.2017 HUTISKO SOLANEC

 • Cena: 2.000,- Kč

 • Cena zahrnuje: 5x ubytování, plná penze, doprava, 1x bazén, kondiční trénik
 • U p. Haška zaplatit do 4.4.2017

INFORMACE PRO ČLENY KLUBU


od 27.3. 2017 se zahajuje úprava kurtů, Žádáme všechny členy, aby se podle možností zapojili!!!!!

 • Trénink v hale je do 5.4.2017!!


 • Od 6.4.2017 pro všechny trénující hráče začíná ve všední dny:
 • v 15:00 hod brigáda
 • v 16:30 hod kondiční trénink


Terezie Tokařová ovládla turnaj v Havířově


Turnaj mladších žaček v Havířově ovládla poslední únorový víkend Terezie Tokařová. V souboji o první místo si poradila s Vendulou Marečkovou a zvítězila 6:3,6:2.


Gratulujeme !

Druhé a první místo


Tomáš Hrachovec odehrál turnaj v Ostravě – Porubě. Od vítězství ho dělilo pár míčků. Ve finále nestačil Matěje Kubína. Byť první set Tomáš vyhrál 6:2, druhý set Matěj otočil a ve třetím setu Tomáš nakonec prohrál 10:4. Tomáš s Matějem spojily síly a jako doublový pár soutěž dvojic ovládli. Ve vyrovnaném souboji vyhráli nad dvojicí Moravec – Valigůra 6:3, 5:7, 1:0 (8).


Gratulujeme !

Vítězný turnaj dorostu


Karolína Kubáňová vyhrála turnaj dorostu v Hrádku nad Nisou ve dnech 24.-28.2.2017. Z 32 hráček udržela svou pozici první nasazené a tudíž nejvýše bodované hráčky a nedala žádné soupeřce šanci. Ve finále porazila Kláru Novákovou 6:4,6:4.


Gratulujeme !

Vítězný turnaj pro Terku Schirmerovou


Terezie Schirmerová ovládla turnaj v Havířově ve dnech 18.-20.2.2017. O vítězce musel rozhodnout až třetí set – tiebreak. Terezie porazila naši Elišku Lišákovou 2:6,6:4,10:7. Ve čtyřhře spolu s naší Barborou Ranglovou porazily Elišku Lišákovou s Julii Priesolovou 6:3,6:4. Terka se tak stala na tomto turnaji neporazitelnou.


Gratulujeme !

Dvakrát druhá na oblasti


Oblastní halový přebor dorostu se uskutečnil 11.-13.2.2017. Karolína Kubáňová prohrála na tři sety 6:4, 4:6, 6:3 s Alexandrou Silnou v závěrečném duelu o první pozici. Odvezla si tak stříbrné místo. Ve čtyřhře hrála spolu se svou dlouholetou kamarádkou a doublovou partnerkou Dominikou Kramolišovou. Skončily na druhém místě, když nestačily na dvojici Malatinská – Odleváková a prohrály 7:6, 6:4. Karolína si odvezla dvě druhá místa.


Gratulujeme !

Mladší žáci v Havířově


Tomáš Tajdus se zúčastnil ve dnech 11.-13.2.2017 turnaje v Havířově na Tenis Hillu. V semifinále nestačil na Olšara a skončil na třetím místě. Ve čtyřhře v souboji o první místo prohráli spolu se svým spoluhráčem Klimasem s dvojicí Olšar – Lankočí. S vítěznou dvojicí prohráli v semifinále i Denis Bill spolu s Vojtěchem Bonkem.


Gratulujeme !

Terezie Tokařová kralovala turnaji v Ostravě - Porubě


Turnaj mladších žaček proběhl ve dnech 11.-13.2.2017 v Ostravě – Porubě. Terezie Tokařová jako druhá nejvýše bodovaná hráčka ovládla celý turnaj. Ve finále porazila první nasazenou Kláru Slováčkovou 6:3, 6:1 a mohla se radovat z vítězství.


Gratulujeme !

Domácí turnaj dorostu


Domácího turnaje dorostu na začátků února se zúčastnili 4 naši hráči. Celý turnaj ovládl Tomáš Hrachovec, který za nás hraje prvním rokem. Ondřej Hašek skončil na třetím místě. Tomáš s Ondřejem utvořili ve čtyřhře pár a o dva míče jim uteklo vítězství. Skončili na druhém místě. V semifinále porazili dvojici Radim Urban a Radim Valigůra.


Gratulujeme !

Vítězná čtyřhra a druhé místo v singlu


Turnaj mladších žáků v Ostravě Porubě proběhl ve dnech 4.-6.2.2016. David Šimeček skončil v souboji o druhé místo na raketě svého doublového spoluhráče Denise Krakovského. Denis zvítězil v celém turnaji. Ve čtyřhře společně nedali soupeřům šanci a ve finále porazili dvojici Bako-Beránek 6:1,6:2. David Šimeček si odvezl třetí a první místo.


Gratulujeme !

Mladší žáci v Havířově


Poslední dny v lednu se uskutečnil turnaj mladších žáků v Havířově. David Šimeček vybojoval druhé místo. Ve finále nestačil na nejvýše bodovaného hráče Rafala Nikodema Barcika a prohrál 6:1,6:0. V soutěži dvojic proti sobě o první místo hráli Šimeček s Krakovským a Tomáš Tajdus s Barcikem. Druhá jmenovaná dvojice vyhrála 6:3,6:4. David Šimeček si odvezl dvě krásná druhá místa a Tomáš Tajdus vítězství ze čtyřhry.


Gratulujeme !

Turnaj mladších žáků v Ostravě


Denis Bill vybojoval druhé místo v Ostravě Porubě na turnaji mladších žáků, který se uskutečnil 21.-23.1.2017. V těsném souboji o první místo nestačil na Martina Postupu a prohrál 7:6(2),7:5. Naše orlovská dvojice složená z hráčů Šimon Kopel a Denis Bill si odvezla ze čtyřhry třetí místo. Na bronzovém místě rovněž skončila dvojice náš Jiří Obluk s Matyášem Rožnovským.


Gratulujeme !

UpozorněníUpozorňujeme, že o víkendu 4.-5. února 2017 se všechny plánované hodiny a tréninky ruší z důvodu turnaje dorostenců. Zároveň nebudou kurty k dispozici pro veřejnost. Děkujeme za pochopení

Vojtěch Podzemný ovládl turnaj dorostu

Vojtěch Podzemný kraloval turnaji dorostu kat. „B“ ve Starém Městě. Turnaj se uskutečnil v půlce ledna. Ve finále si Vojta poradil s Jaroslavem Šmédkem výhrou 6:1,6:4. Ve čtyřhře spolu s Vojtěchem Zoubkem nedali soupeřům žádnou šanci. Turnaj ovládli po výhře nad dvojicí Jančík - Vaculík stavem 6:2,6:4.


Gratulujeme !

Druhé místo v dospělých

Turnaj dospělých Na Dolině proběhl druhý lednový víkend. Jakub Kadora, jako druhý nasazený, skončil na druhém místě. K vítězství však neměl daleko. Od prvního místa ho dělily pouhé dva míče. Tím šťastnějším byl nejvýše bodovaný hráč turnaje Daniel Rola. Daniel vyhrál 2:6, 6:3,14:12.


Gratulujeme !

Vítězství v Havířově

Eliška Lišáková ovládla turnaj dorostenek v Havířově v polovině ledna. V souboji o semifinále se pořádně zapotila. Proti bodově nejlepší hráčce turnaje vyhrála 7:6 (0), 6:7 (4), 13:11. Ve finále si Eliška poradila s Priesolovou 6:2,6:0. Ve čtyřhře Eliška hrála se Sárou Macháčkovou. Ve finále je od vítězství dělily dva míče. Skončily na raketách dvojice Jansová-Priesolová 2:6, 6:2, 10:9.


Gratulujeme !

Dvakrát třetí


Turnaj starších žáků v Ostravě proběhl ve dnech 14.-16.1.2017. Pavel Kubáň skončil na třetím místě, když nestačil na druhého nasazeného Kristiána Křenka a prohrál 7:5,7:5. Ve čtyřhře si spolu s Dominikem Kubatkem odvezli taktéž 3. místo, po prohře s dvojicí Krahulec-Klemens.


Gratulujeme !

Halový oblastní přebor mladších žáků

Ve dnech 6.-8.1.2017 se odehrál Halový oblastní přebor mladších žáků. Z celkového počtu 67 hráčů bylo 6 našich hráčů. Jiří Obluk uhrál jedno kolo, David Šimeček vyhrál 3 kola, Tomáš Tajdus vyhrál 2 kola, Denis Bill zvítězil ve dvou zápasech. Dominik Kubatko bojoval o druhé místo s prvním nasazeným Vojtěchem Petrem. Tento boj nezvládl a prohrál 6:2,6:1. Skončil na třetím místě. V soutěži dvojic se proti sobě v semifinále utkaly dvojice - náš David Šimeček s Denisem Krakovským, kteří v předcházejícím kole vyřadili Šimona Kopla s Tomášem Tajdusem. David s Denisem bojovali proti dvojici Dominik Kubatko a Filip Vacula. Dominik s Filipem vyhráli 7:5,6:4. Ve finále nestačili na 1. nasazenou dvojici Petr-Vašenka a prohrou 6:3,6:2 si odvezli krásné druhé místo. Dominik si zajistil nominaci na mistrovství ČR mladších žáků, které se uskuteční 4.-6.2.2017 v Jablonci nad Nisou.


Gratulujeme !

Vánoční fotbalový zápas


Na Štědrý den se na hřišti v Orlové odehrál tradiční každoroční fotbalový zápas TK Slavia Orlová proti SC Ostrava. Orlová vyhrála 4:3. Orlová na začátku druhého poločasu vedla 4:0, přičemž první tři góly nadělila Ostravě již v prvním herním čase. Ostravský tým v posledních 25 minutách začal stahovat a do Orlovské brány kopl 3 góly. Na vítězství to však nestačilo a Orlová o jeden gól vyhrála.

Eliška Lišáková halovou přebornicí


Sdružený halový přebor dorostenek se konal v Havířově v polovině prosince. Velké zastoupení pěti hráček z Orlové vyneslo své. Eliška Lišáková kralovala turnaji jak ve dvouhře, tak v soutěži dvojic. Ve finále singlu porazila nejvýše bodovanou hráčku Adrianu Gaňovou 6:1,6:2. V doublu hrála se Sárou Macháčkovou. V souboji o první místo porazily dvojici Stefanova - Svěchová 6:0,6:0 a celý turnaj ovládly. Eliška si odvezla dvě první místa.


Gratulujeme !

David Šimeček přeborníkem mladších žáků


Sdružený halový přebor mladších žáků konaný ve Frýdku-Místku ve dnech 17.-20.12.2016 měl jasného vítěze. David Šimeček ovládl celý turnaj ve dvouhře. Ve finále porazil prvního nasazeného Davida Kremsera 6:3,6:1 a vybojoval první místo.


Gratulujeme !

FB : facebook.com/tkslaviaorlova   |    Webmaster: Hoková Martina    |   Email : tkslavia.orlova@seznam.cz